5 czerwca w Szczecinie odbyło się szkolenie dla realizatorów zwycięskich inicjatyw w tegorocznej edycji konkursu w Programie Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, województwo zachodniopomorskie. Dofinansowanie otrzymało aż 12 projektów, które zostaną przeprowadzone w Szczecinie, Połczynie Zdroju, Czaplinku, Świerczynie, Szczecinku, Resku, Nowogródku Pomorskim, w gminie Złocieniec, w Pyrzycach i w Trzebiszewie.

Tego dnia odbyło się również szkolenie dla realizatorów w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie działań, rozliczania projektu. Odbył się również warsztat ewaluacyjny – zapoznanie z narzędziami ewaluacyjnymi i samodzielna próba uzupełnienia plakatów. Szkolenia przeprowadzili koordynatorzy projektu: Marta Gosecka i Maciej Słomka oraz ekspertka z zakresu księgowości, Iwona Kamińska-Lech.

Po warsztatach i wymianie spostrzeżeń przy kawie zostały podpisane umowy. Inicjatywy mogą ruszać z miejsca. Działania realizacyjne kończą się 16 października. Będziemy oczywiście zaglądać do naszych realizatorów i zdawać relację.

Dziękujemy Szkole Słonecznej w Szczecinie, która udostępniła nam salę z osobnym wejściem, dzięki czemu mogliśmy bezpiecznie przeprowadzić spotkanie.