12 października w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w Szczecinie odbyły się warsztaty z edukatorką w Łodzi Luizą Łuszcz – Kujawiak. Szkolenie zostało podzielone na trzy części.

Część pierwsza poświęcona była integrowaniu grup poprzez sztukę. Warsztatowicze stworzyli konstelację relacji i abstrakcyjny obraz inspirowany nimi samymi. W drugiej części tematem warsztatu była granica, którą uczestnicy za pomocą słowa, farby, sznurka i baniek mydlanych rysowali i przekraczali, by następnie słowami wiersza Czesława Miłosza opisać  ją i zinterpretować na różne sposoby. Nie zabrakło również przekraczania własnych granic – wyobraźni, wstydu, możliwości, w czym pomogła uczestnikom proza Olgi Tokarczuk. Ostatnia część została poświęcona ruchowi scenicznemu, łączeniu gestu, słowa i emocji na scenie. Powstałe etiudy były niezwykle emocjonujące, chociaż prowadząca wyszła od propozycji narysowania konturu zwierzęcia. 

Każda część została podsumowana dyskusją uczestników dotyczącą możliwości wykorzystania narzędzi poznanych na szkoleniu w własnej pracy z dziećmi lub młodzieżą.